Lokalita: Zlaté Moravce, Velčice - Mechov Dátum a čas poslednej aktualizácie: 22-09 o 10:28 hod % Prihlásiť sa

Min teplota dnes bola: 10.94 °C a to o 06:08 hod

Max teplota dnes bola: 22 °C a to o 10:28 hod

Novinka !!!!! Meteo KAMERA tu

Teplota
22°C
Tlak - mora
1018 hPa
Rosný bod
12.8 °C
Rychlosť vetra
0.00 km/h
Vlhkosť
56.01 %
Osvetlenie
22846 lx
Smer Vetra
JV
Zrážky
0 mm
Východ slnka
06:34
Západ slnka
18:43
Fáza mesiaca
Dorastajúci kosáčik

Základné informácie o meteorologickej stanici

Umiestnenie stanice

Stanice je umiestnená na severozápadnom okraji obce Velčice v části nazývanej Mechov, na streche rodinného domu.

Poloha stanice

Mapka polohy stanice:


Zobraziť väčšiu mapu

Prevádzkovateľ meteorologickej stanice:


Technické vybavenie meteostanice pozostáva z Arduino uno, a modulu Arduino nano na neho napojených snímačov teploty, vlhkosti a atmosférického tlaku...Pre meranie teploty je použitý snímač Dallas DS18B20, používajúci tzv. "1-wire" pripojenie. Pripojené k trom vodičom - teda +, zem a data. Senzor Bosch BMP180 bol vybraný z dôvodu malých rozmerov, zaradením do kategórie pre predpoveď počasia a jeho malého prúdového odberu. Napájacie napätie senzora sa pohybuje medzi 1,8 - 3,6 V, čo umožňuje pripojiť senzor priamo na zbernici I2C, cez ktorú komunikuje. Udávaná absolútna presnosť senzora pre meranie tlaku je stanovená na ± 1 hPa a pri meraní teploty na ± 1 ∘C. výhoda tohto senzora je v zobrazovanie teploty na desatinné miesta a zobrazenie tlaku v jednotkách pascalov.


Senzor BH1750 bol vybraný pre meranie denného osvetlenia a grafického znázornenia doby trvania dňa. Výhodou tohto senzora sú výstupné dáta, ktoré sa nemusí prepočítavať alebo inak upravovať, pretože výstupná hodnota je priamo v jednotkách luxoch.


Program. Celé zariadenie sa programuje v jazyku C. Samotný program je súčasťou arduino uno a arduino nano. Programovanie je veľmi jednoduché, stačí základná znalosť C a PHP. Program posiela každých 5 minút nasnímané hodnoty internetom do MySQL databázy, kde sa hodnoty ukladajú a pomocou PHP skriptov následne zobrazujú u návštevníkov webovej stránky.